Projekty Zespołu Szkół Gospodaryczych

POWER | ERASMUS+ | Leonardo da VInci

Otworzyliśmy 8 restauracji ;)

Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie jest w trakcie realizacji projektu staży zawodowych finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczniowie korzystają z symulacji branżowych w ramach przygotowania zawodowego. Zostali podzieleni na 2 osobowe zespoły, które rywalizują ze sobą na jednym rynku restauracyjnym. Każda para prowadzi od podstaw swoją wirtualną restaurację i podejmuje konkretne decyzje z jakimi zmaga się każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność. Jaką ofertę zaproponować? Jaka będzie prognozowana sprzedaż? Które biuro rachunkowe wybrać a który bank? Jaki sprzęt zakupić? Kogo zatrudnić? Jak prowadzić marketing restauracji? To tylko cześć decyzji jakie mają do podjęcia w każdej rundzie gry.

Rywalizacja sprawia, iż gra staje się ciekawsza a mechanizmy rynkowe stają się dla uczniów lepiej widoczne.

Izabella Michna jest uczennicą klasy III która dostała się na staż do Walencji (Hiszpania):

 

Moim zdaniem symulacje biznesowe Revas są świetne dla osób które wiążą przyszłość z uczonym zawodem i chcą się przygotować do prowadzenia własnej działalności. Pozwoliły mi po raz pierwszy zetknąć się z problem prowadzenia własnej firmy, dając możliwość inwestowania pieniędzy bez konsekwencji w prawdziwym życiu. Pozwala to z innej perspektywy spojrzeć na świat biznesu. Myślę że dobrze by było, gdyby takie symulacje były szerzej wykorzystywane na zajęciach w szkole, bo dają one wiedzę praktyczną cenniejszą od teorii.”

 

Monika Kubicka uczennica klasy III podkreśla natomiast że

Symulacje branżowe są dla mnie nowym doświadczeniem, uczą jakie konsekwencje niosą za sobą podjęte przeze mnie decyzje. Jest to świetna forma poznania działania restauracji od strony ekonomicznej”

Dzięki symulacjom branżowym uczniowie mogą sprawdzić jak działają mechanizmy rynkowe o jakich uczą się na zajęciach przedsiębiorczości.

Karol Słowik – uczeń klasy 3 zwraca uwagę na kwestie złożoności zarządzania firmą, które można poznać pracując z Revas:

„Korzystanie z platformy REVAS pozwala nam, uczniom na doświadczenie rozwijania własnej firmy. Symulacja pozwala nam sprawdzić jak trudne i skomplikowane jest prowadzenie własnej firmy i tego jak wiele spraw trzeba mieć pod kontrolą. Moim zdaniem symulacja ta jest bardzo dobrym pomysłem na sprawdzenie się jako szefowie firm, również jestem pozytywnie zaskoczony takimi możliwościami tej symulacji, ponieważ przyznam ze wcześniej nie miałem pojęcia o takich możliwościach przez internet. Podsumowując jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony i z czystą przyjemnością zarządzam swoją wirtualną firmą.”

Otworzyliśmy 8 restauracji 😉
Przewiń na górę