Blog

JOB SHADOWING W PARYŻU!

Rozpoczynamy rekrutację dla nauczycieli zawodu (gastronomia), oraz nauczycieli języka zawodowego na wyjazd do Paryża. W trakcie wyjazdu nauczyciele odbywać bedą obserwację w szkole o profilu gastronomicznych. Celem wyjazdu jest między innymi poprawa warsztatu naszych nauczycieli, wcielanie nowych rozwiązań z zakresu edukacji zawodowej do pracy w naszej szkole.

Rozpoczynamy kolejny cykl szkoleń

Tym razem zajęcia odbywać będzie grupa wyjeżdżająca do stolicy Portugalii – Lizbony. Na pierwszy rzut idą zajęcia na których uczniowie tworzyć będą swoje Europass CV. Dokument ten przyda się im zarówno w przyszłym poszukiwaniu pracy jak i jest niezbędny do znalezienia miejsc odbywania staży zagranicznych. Uczniowie przygotowują dokument w języku polskim oraz angielskim.

Kolejne spotkania partnerami z Francji!

Nocne Francuzów i Polaków rozmowy 😊 Nie ustajemy w zacieśnianiu współpracy z naszymi francuskimi przyjaciółmi ze szkoły Lycee hôtelier François Rabelais de Dugny. Szkoła o podobnym profilu do naszej, a nauczyciele i uczniowie otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń. Udało nam się zorganizować kilka spotkań naszej młodzieży z uczniami tej francuskiej szkoły. Do tej pory były to spotkania „online”, ale mamy wielką nadzieję na zmiany i spotkania „na żywo”. Póki co pracujemy nad tym, aby rozwijać naszą współpracę, planujemy wspólne działania i organizujemy „wieczorne spotkania online” 😊 Bo ZSG nie śpi, ZSG działa!!! Merci nos amis francais 😍

Lekcja polsko-francuska!

Cudowne doświadczenie, ćwiczenie językowe dla naszych uczniów (w tym wydarzeniu udział wzięli uczniowie klasy 3bg😍) i wspólny czas spędzony z młodzieżą z naszej zaprzyjaźnionej szkoły we Francji. Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie 💪Teraz jeszcze online, ale mamy nadzieję, ze niebawem spotkamy się na żywo we Francji i w Polsce. Merci nos amis français 😘 Loic Mathis, Bennon Gilles et Thierry Dufresne 🇫🇷Lycée Hôtelier François Rabelais de Dugny 🇫🇷ZSG Rzeszów

MAMY TO!

Nasza szkoła otrzymała AKREDYTACJĘ ERASMUS+ na lata 2021-2027!

Dzięki temu w niedalekiej przyszłości czeka nas wiele kolejnych wspaniałych staży zagranicznych dla uczniów!

Staże w Maladze!

Rozpoczynamy rekrutację do następnej grupy wyjazdowej! Tym razem grupa szczęściarzy pojedzie na 3 tygodniowy staż do Słonecznej Malagi! Zapraszamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym! Nie strać swojej szansy!

Kto może brać udział w stażu? Uczniowie kierunku technik żywienia i organizacji usług, którzy we wrześniu 2021 będą mieli 18 lat (dopuszczamy uczniów którzy będą za rok w klasie czwartej!)

Wyjazd do Walencji coraz bliżej!

Za nami zmagania z Symulacjami Branżowymi REVAS z pierwszą grupą! Mamy już zwycięzców! Bardzo gratulujemy wszystkim uczestnikom w rozgrywce! Cieszymy się, iż daliście z siebie wszystko co było widać! Nie zwalniamy tempa i lecimy dalej z przygotowaniami! Do wyjazdu już tylko 80 dni!

Otworzyliśmy 8 restauracji ;)

Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie jest w trakcie realizacji projektu staży zawodowych finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczniowie korzystają z symulacji branżowych w ramach przygotowania zawodowego. Zostali podzieleni na 2 osobowe zespoły, które rywalizują ze sobą na jednym rynku restauracyjnym. Każda para prowadzi od podstaw swoją wirtualną restaurację i podejmuje konkretne decyzje z jakimi zmaga się każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność. Jaką ofertę zaproponować? Jaka będzie prognozowana sprzedaż? Które biuro rachunkowe wybrać a który bank? Jaki sprzęt zakupić? Kogo zatrudnić? Jak prowadzić marketing restauracji? To tylko cześć decyzji jakie mają do podjęcia w każdej rundzie gry.

Rywalizacja sprawia, iż gra staje się ciekawsza a mechanizmy rynkowe stają się dla uczniów lepiej widoczne.

Izabella Michna jest uczennicą klasy III która dostała się na staż do Walencji (Hiszpania):

 

Moim zdaniem symulacje biznesowe Revas są świetne dla osób które wiążą przyszłość z uczonym zawodem i chcą się przygotować do prowadzenia własnej działalności. Pozwoliły mi po raz pierwszy zetknąć się z problem prowadzenia własnej firmy, dając możliwość inwestowania pieniędzy bez konsekwencji w prawdziwym życiu. Pozwala to z innej perspektywy spojrzeć na świat biznesu. Myślę że dobrze by było, gdyby takie symulacje były szerzej wykorzystywane na zajęciach w szkole, bo dają one wiedzę praktyczną cenniejszą od teorii.”

 

Monika Kubicka uczennica klasy III podkreśla natomiast że

Symulacje branżowe są dla mnie nowym doświadczeniem, uczą jakie konsekwencje niosą za sobą podjęte przeze mnie decyzje. Jest to świetna forma poznania działania restauracji od strony ekonomicznej”

Dzięki symulacjom branżowym uczniowie mogą sprawdzić jak działają mechanizmy rynkowe o jakich uczą się na zajęciach przedsiębiorczości.

Karol Słowik – uczeń klasy 3 zwraca uwagę na kwestie złożoności zarządzania firmą, które można poznać pracując z Revas:

„Korzystanie z platformy REVAS pozwala nam, uczniom na doświadczenie rozwijania własnej firmy. Symulacja pozwala nam sprawdzić jak trudne i skomplikowane jest prowadzenie własnej firmy i tego jak wiele spraw trzeba mieć pod kontrolą. Moim zdaniem symulacja ta jest bardzo dobrym pomysłem na sprawdzenie się jako szefowie firm, również jestem pozytywnie zaskoczony takimi możliwościami tej symulacji, ponieważ przyznam ze wcześniej nie miałem pojęcia o takich możliwościach przez internet. Podsumowując jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony i z czystą przyjemnością zarządzam swoją wirtualną firmą.”

Przewiń na górę